Australia: śledztwo w sprawie niedoszłego zamachu terrorystycznego na lotnisku w Sydney trwa

Australia-1Jeden z czterech aresztowanych pod zarzutem przygotowywania zamachu terrorystycznego mężczyzn został zwolniony przez władze bez postawienia mu jakichkolwiek zarzutów. Przypomnijmy, że służby australijskie udaremniły ostatnio zamach terrorystyczny podczas, którego dwóch mężczyzn i ich synowie mieli wysadzić samolot wylatujący z lotniska w Sydney.

Od soboty policja zbiera materiały dowodowe w śledztwie, które australijski premier Malcolm Turnball nazwał wielką operacją antyterrorystyczną. Zajmujący się sprawą twierdzą, że do przeprowadzenia zamachu miało posłużyć urządzenie wybuchowe.

50-letni mężczyzna został we wtorek uwolniony, jednak policja nadal przesłuchuje trzech pozostałych. Aktualnie nie postawiono im żadnych zarzutów. Zgodnie z prawem mężczyźni przez siedem dni mogą być przetrzymywani bez postawienia zarzutów - poinformował sędzia, który udzielił takiego nakazu. Zatem, z braku posiadania wystarczających ilości informacji, śledztwo jest nadal w toku. Premier Turnball przyznaje, że niedoszli zamachowcy byli motywowani islamskim ekstremizmem.

 

Opublikowane: Sierpień 2nd, 2017 12:57 pm