Australia: obywatele zagłosują nad dopuszczeniem do małżeństw dla osób tej samej płci

Melbourne

W listopadzie obywatele Australii zagłosują w sprawie zalegalizowania instytucji ślubu dla osób tej samej płci. Konserwatywny rząd w poniedziałek zadecydował dopuszczenie także głosowania listownego na temat ewentualnego zezwolenia na śluby osób tej samej płci.

Do możliwości nieobowiązkowego głosowania listownego dojdzie jeśli projekt rządowy nie uzyska w parlamencie poparcia dla obowiązkowej wersji projektu.

Jeśli, jak się oczekuje, rząd nie zdoła przegłosować pierwotnej formy propozycji głosowania - obowiązkowej - do którego doszło by 25 listopada br., wtedy od września zarządzi się możliwość głosowania listownego. Wynik głosowania listownego przewidywało by się wtedy na 15 listopada.

Małżeństwa dla osób tej samej płci są popierane przez 61% Australijczyków. Jeśli obywatele zagłosują za ich zezwoleniem, rząd planuje wprowadzenie przepisów podczas dwóch ostatnich tygodni pracy parlamentarzystów w tym roku. Możliwe odpowiedzi w nadchodzącym głosowaniu odpowiadają wariantom: Yes (tak) lub No (nie).

Opublikowane: Sierpień 8th, 2017 9:01 am