Aresztowany ojciec podejrzany o pobicie dwumiesięcznego syna

Do zgierskiego aresztu na trzy miesiące trafił ojciec dwumiesięcznego chłopca, którego przyjęto w sobotę do szpitala w Łodzi. Dziecko miało liczne obrażenia ciała, w tym złamania kości czaszki. 

Fot: Policja - rozbój, aresztowanie, złodziej, przestępca Chłopca do szpitala przywieźli rodzice, twierdząc że spadł z wersalki. Lekarze jednak zgłosili policji swoje obawy. Zatrzymano oboje rodziców - ojciec dziecka miał we krwi 0,4 promila alkoholu.

Podczas przesłuchania w obecności psychologa stwierdzono, że matka mogła nie być obecna w czasie zdarzenia, które doprowadziło do poważnych obrażeń ciała chłopca. Ojciec natomiast usłyszał zarzuty spowodowania obrażeń głowy ze złamaniem czaszki oraz innych urazów, które naruszyły czynności narządów ciała. Prokuratura wystosowała do sądu wniosek o aresztowanie zatrzymanego mężczyzny, w wyniku czego został osadzony w areszcie na co najmniej trzy miesiące.

Jednoznaczna ocena czy obrażenia chłopca spowodują poważne, długotrwałe skutki będzie możliwa najwcześniej za trzy miesiące. Jego ojcu grozi do 5 lat więzienia.

Fot. Policja - zdjęcie ilustracyjne
 

Opublikowane: Listopad 8th, 2016 10:55 am, ostatnia aktualizacja: Listopad 8th, 2016 at 10:58 am