Aresztowano burmistrza Boguszowa-Gorc

Swidnica

Burmistrz Boguszowa-Gorc Jacek C.  został aresztowany przez Świdnicki sąd na trzy miesiące.  Prokuratura postawiła Jackowi C. zarzut przyjęcia 70 tys. zł korzyści majątkowej. Burmistrz został przyłapany na gorącym uczynku. Śledczy ustalili, że Jacek C. sam wyszedł z propozycją korupcji. Grozi mu za to 10 lat więzienia. 

Do zatrzymania burmistrza Boguszowa-Gorc doszło w środę w urzędzie miejskim w Boguszowie-Gorcach. Policjanci przyłapali go na przyjmowaniu korzyści majątkowej o wysokości 50 tys. od przedsiębiorcy. Wcześniej dostał od niego w dwóch ratach po 20 tys. Śledczy ustalili, że burmistrz zażyczył sobie łącznie 100 tys.

– Jacek C. usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną przez siebie funkcją publiczną. Nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień – powiedział Onetowi prokurator Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Sprawa dotyczy montażu oświetlania na ulicach miastach. Firma  zajmująca się montażem, nie chciała płacić umownych kar za opóźnienia i przez to zwróciła się z wnioskiem o przesunięcie terminu zakończenia inwestycji. Według śledczych, w tym momencie burmistrz zaproponował propozycję korupcyjną i zażądał 100 tys. zł.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Opublikowane: Grudzień 22nd, 2018 2:16 pm