Anglia: ewakuacja budynku dwóch uniwersytetów

anglia

W środę, policja ewakuowała dwa uniwersytety, w Essex i Glasgow (Wielka Brytania), a także budynek Royal Bank of Scotland w Edynburgu. Powodem były podejrzane paczki.

Pierwszym ewakuowanym budynkiem był Uniwersytet w Essex, gdzie najpierw pojawiła się informacja o podejrzanej paczce. Ewakuowano wówczas kilka budynków uczelni. Policja otoczyła je kordonem, a na miejscu pojawił się oddział saperski.

Następnie policja dostała informację o podejrzeniu podłożenia bomby na Uniwersytecie Glasgow. Znaleziona paczka została w sposób kontrolowany wysadzona. Steve Johnson, zastępca szefa miejscowej policji, poinformował, że akcja przebiegła w sposób bezpieczny, dzięki czemu nikt nie ucierpiał w jej wyniku.

Władze brytyjskiej policji w swoim oświadczeniu poinformowały, że ewakuowane budynki do końca miała pozostać zamknięte i monitorowane przez cały ten czas. Natomiast w wypadku budynku Royal Bank Scotland, trzeciego miejsca gdzie znaleziono podejrzaną paczkę, otwarto go już po kilku godzinach.

Jak dowiadujemy się z portalu wiadomosci.radiozet.pl, podejrzane trzy przesyłki pojawiły się na następny dzień, po tym jak na dwóch londyńskich lotniskach (Heathrow oraz London City) i dworcu kolejowym Waterloo pojawiły się niewielkie trzy ładunki wybuchowe. Na szczęście nikt nie został ranny oraz żadne loty nie zostały odwołane.

Policja podkreśla, że nie łączy ze sobą tych dwóch wydarzeń.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Opublikowane: 7 marca, 2019 10:27 am