Alibaba pobił swój rekord sprzedaży- 15 mln dolarów

Pixabay - giełda gospodarka

Internauci kupili towary za ponad piętnaście miliardów dolarów w ciągu kilkunastu godzin.

Alibaba, chiński gigant sprzedaży detalicznej, poprawił zeszłoroczny wynik wyprzedaży z okazji Dnia Singla, obchodzonego dziś w Chinach. Jest on związany z kupowaniem upominków i dlatego organizowane są promocje na wzór amerykańskiego Black Friday.

Jak mówi Patty Cao, analityk Aberdeen Asset Management, tempo sprzedaży Alibaby "pokazuje, że Dzień Singla może być ostatecznym symbolem, jak chińska gospodarka się zmienia"  Dodaje, że firma jest "wodzirejem dla krajowego konsumenta", ponieważ "Chiny próbują zmienić ekonomię, z polegającej na inwestycji i produkcji, na opartą o wydawanie i usługi".

Najlepiej sprzedawały się dzisiaj smartfony Apple'a, buty i odzież Nike i Adidasa oraz sprzęt elektroniczny firmy Haier. Jak mówi Michael Evans, szef Alibaba.com, na świecie pojawił się nowy rodzaj klientów- pięć z siedmiu miliardów ludzi na świecie, którzy żyją w Chinach i właśnie stają się klasą średnią. "Święta takie jak to, są ważnymi wskaźnikami pulsu chińskiej ekonomii"- podsumowuje Patty Cao.

Fot.: Pixabay- zdjęcie ilustracyjne

Opublikowane: Listopad 11th, 2016 9:27 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 11th, 2016 at 9:43 pm