Aleppo: ponad 400 cywilów uciekło z miasta

aleppo-26xi16

W nocy z soboty na niedzielę z dzielnic kontrolowanych przez rebeliantów we wschodniej części Aleppo, uciekło ponad 400 cywili do stref opanowanych przez syryjskie siły rządowe.

Wschodnie dzielnice Aleppo są od trzech miesięcy oblężone przez siły syryjskiego reżimu, który jest wpierany przez Rosję. Opozycjoniści ostrzegają, iż reżim w Damaszku, a także Rosjanie chcą wygrać wojnę, całkowicie przy tym wyniszczając ludność w miejscach kontrolowanych przez opozycję.

Ta część miasta obecnie jest zamieszkiwana przez ponad 250 tys. osób. Odcinanie dróg zaopatrzenia ma na celu zagłodzenie tych mieszkańców, którzy stawiają opór, a liczne bombardowania- zmuszenie cywilów do ucieczki.

Mieszkańcy uciekli, tuż po przejęciu przez armię największej dzielnicy rebelianckiej. Grupa mieszkańców, pochodząca w większości z dzielnic Hajdarije i Szaar, przedostała się w nocy do dzielnicy Masaken Hanano, która została odbita w sobotę przez siły reżimu.

Odzyskanie owej dzielnicy, może stanowić znaczący przełom dla sił prezydenta Syrii Baszara el-Asada w ofensywie na to drugie co do wielkości miasto w kraju.

W bombardowaniach śmierć poniosło dotąd 219 cywilów, w tym 27 dzieci. Od 2011 roku w konflikcie syryjskim zginęło ponad 300 tys. istnień ludzkich.

Opublikowane: Listopad 27th, 2016 3:49 pm, ostatnia aktualizacja: Listopad 27th, 2016 at 3:58 pm