Adamowi D. za próbę spalenia rodziny grozi dożycwocie

olkuszOlkusz: 44-letni Adam D. nie przyznaje się do próby zabójstwa żony i dwójki dzieci. Prokurator uważa, że mężczyzna miał zamiar spalić swoich najbliższych. Akt oskarżenia wysłano do krakowskiego sądu. Adamowi D. grozi dożywocie.

Zdaniem śledczych, oskarżony przez 7 lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad 42-letnią żona oraz 16-letnią córką i 12-letnim synem. Wszczynał awantury, wyzywał domowników, bił ich i niszczył domowe sprzęty. Agresja mężczyzny rosła gdy był on pod wpływem alkoholu. Żonę bił i podduszał zwłaszcza kiedy ta wypominała mu jego zdrady.

Adam D. miał już postawione zarzuty znęcania się nad rodziną - w 2010 roku. Sprawę jednak umorzono, ponieważ pokrzywdzeni odmówili składania zeznań. Mężczyzna nie zmienił swojego zachowania.

20 sierpnia 2017 roku, pod wpływem alkoholu zaczął niszczyć meble i oblał je benzyną, po czym wsiadł do auta i pojechał do sklepu w celu dokupienia wódki - z tego powodu ma dodatkowy zarzut. Po powrocie do domu, mężczyzna był jeszcze bardziej agresywny, więc Katarzyna D (żona oskarżonego) chciała uciec z dziećmi w bezpieczne miejsce. Wtedy właśnie, Adam D. oblał ją i syna benzyna i zapalił zapalniczkę. Na szczęście domownicy zdążyli uciec z domu.

W przeszłości mężczyzna odgrażał się, że spali najbliższych.

Na miejsce zdarzenia przyjechali funkcjonariusze, którzy zatrzymali mężczyznę. Miał on 1,3 promila we krwi.

Mężczyzna zaprzecza stawianym mu zarzutom,twierdzi, że benzyna wylała się ponieważ potknął się o kanister - przyznaje się jedynie do prowadzenia samochody pod wpływem alkoholu.

Adam D. nie był wcześniej karany, ma wyższe wykształcenie i licencjat z zarządzania.

Oskarżony obecnie przebywa w areszcie tymczasowym. Zdaniem prokuratury, powinien odpowiedzieć za próbę zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Opublikowane: Luty 15th, 2018 12:52 pm