41-latek z Suwałk oskarżony o próbę zabójstwa swojej 14-letniej córki

policja-wolna-domena

Za próbę zabójstwa córki odpowie 41-latek z Suwałk. Prokuratura Okręgowa w Suwałkach dziś rano skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie. Mężczyźnie grozi nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Do ataku na 14-latkę doszło jeszcze w połowie lutego. Prokuratura uważa, że Wojciech K. działał w ewentualnym zamiarze odebrania życia swojej córki. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Suwałkach Ryszard Tomkiewicz informuje, że mężczyzna zadał dziewczynce cios nożem w okolicę brzucha. "Kiedy po raz drugi usiłował uderzyć nożem, dziewczyna odepchnęła ojca, ale ten owinął i zacisnął wokół jej szyi ręcznik" - opowiada.

Mężczyzna należał do Straży Granicznej. Z córką mieszkał sam i już wcześniej miał z nią konflikt ze względu na jej słabe oceny w szkole. W chwili, gdy próbował zabić dziewczynkę był pod wpływem alkoholu. Po aresztowaniu jej ojca, 14-latka trafiła pod opiekę babci.

Wojciech K. nie przyznaje się do winy. Za narażenie córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia grozi mu kara nawet dożywieniowego pozbawienia wolności. Na chwilę obecną przebywa w areszcie.

Opublikowane: Czerwiec 15th, 2018 11:53 am