31-latek okradł moskiewską Galerię Trietiakowską

 

Moskwa fdsfs

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji opublikowało nagrania z kamer bezpieczeństwa, które utrwaliły moment kradzieży obrazu Archipa Kuindżiego “Aj-Petra. Krym”. Obraz znajdował się w moskiewskiej Galerii Tretiakowskiej. Film pokazuje jak człowiek podchodzi do obrazu, zdejmuje go ze ściany, a w kolejnej chwili wynosi przez pomieszczenie pełne zwiedzających.

Do kradzieży obrazu “Aj-Petra. Krym” z Galerii Tretiakowskiej doszło w niedługim czasie po tym,  jak muzeum otworzyło się dla zwiedzających. Policja aresztowała podejrzanego, a obraz został odzyskany na jednym z placów budowy pod Moskwą.

Irina Volk rzeczniczka rosyjskiego MSW, w swoim oświadczeniu poinformowała, że zatrzymany mężczyzna ma 31 lat oraz został zatrzymany w wiosce Zarechje w obwodzie moskiewskim.

Zatrzymany 31-latek był już wcześniej aresztowany. W grudniu 2018 roku, został zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków. Za kradzież obrazu z Galerii Tretiakowskiej podejrzanemu grozi 15 lat więzienia. Sam obraz był ubezpieczony na 12 milionów rubli - około 700 tys. złotych.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Opublikowane: Styczeń 29th, 2019 11:22 am