26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

polska

Dziś rano rozpoczął się 26. Finał WOŚP. W tym roku zbiórka przeznaczona zostanie na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych.

Oficjalnie akcja rozpoczęła się o 8.30, ale na koncie WOŚP było już wtedy 7.631.350 zł. Poza puszkami, na Orkiestrę wpłacano wcześniej około 20 sposobami. Akcję można wspierać m.in przekazując pieniądze wolontariuszom – których będzie około 120 tys. w miastach w Polsce i za granicą. Biorąc udział w charytatywnych aukcjach, wysyłając smsy, biorąc udział w biegach antycukrzycowych oraz kupując specjalnie oznaczone produkty.

Koncert główny odbędzie się na placu Defilad w Warszawie. Początek o 14-tej. Wystąpią m.in. Proletaryat, Mesajah, Nocny Kochanek, Wilki, Coma, Kobranocka, Łąki Łan i Poparzeni Kawą Trzy.

Równolegle w Warszawie i 108 innych miastach w Polsce i za granicą odbędą się biegi "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy". W Warszawie bieg na dystansie pięciu kilometrów rozpocznie się o godzinie 14. Weźmie w nim udział 5 tys. osób, a całkowity dochód zostanie przekazany na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą oraz na zakup materiałów do nauki pierwszej pomocy.

Finałem WOŚP będzie kilkuminutowy pokaz sztucznych ogni "Światełko do nieba" o 20-tej w Warszawie na placu Defilad. W tym roku partnerem akcji jest stacja TVN.

Opublikowane: 14 stycznia, 2018 1:57 pm