Złoto dla polskich wioślarek

Bułgaria

Polska czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann zdobyły złoto wioślarskich mistrzostw świata w bułgarskim Płowdiw.

Podopieczne trenera Jakuba Urbana pokonały dystans 2 km w czasie 6.08,96. Tuż za nimi na mecie zameldowały się Niemki, które do Polek straciły prawie dwie i pół sekundy. Trzecie miejsce wywalczyły Holenderki. Biało-czerwone prowadziły do początku do końca, kontrolując przebiec całego wyścigu. To nie pierwsze triumfy Polek w takim składzie. Na sowim koncie mają już srebro zdobyte w Sarasocie na Florydzie oraz złoto z mistrzostw Europy w Glasgow. To jednak pierwszy i jedyny medal polskiej grupy z regat w Płowdiw.

Opublikowane: Wrzesień 15th, 2018 2:18 pm, ostatnia aktualizacja: Wrzesień 15th, 2018 at 2:19 pm