Wierni z całej Polski pomodlą się przy granicach za pokój

polskaróżaniec

Dziś, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, na całej długości granicy kraju ma odbyć się modlitwa „o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata". 

Modlitwa o pokój. To jest główny cel całego tego przedsięwzięcia, które zostało przygotowane nie przez księży, ale przez ludzi świeckich - mówi abp Stanisław Gądecki. "To na pewno spotkanie, powiedzmy po Światowych Dniach Młodzieży, drugie pod względem wielkości, a na dodatek także w Europie największe spotkanie modlitewne" dodaje arcybiskup.

"Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, głównego organizatorem „Różańca Do Granic”.

Punkty modlitwy znajdują się co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski - która ma 3,5 tys. km długości. W Polsce są 22 diecezje graniczne, a w 18 z nich wyznaczono koordynatorów oraz kościoły stacyjne. To właśnie z nich, po Eucharystii, wierni udadzą się do punktów modlitwy na granicach.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: https://www.rozaniecdogranic.pl/ogloszenia

Opublikowane: Październik 7th, 2017 11:53 am