USA: tajemnicze dolegliwości zdrowotne powracających z Kuby

kuba

Kilku amerykańskich turystów, którzy wrócili do USA z Kuby, skarży się na dolegliwości zdrowotne. Są one podobne do tych, jakich doświadczyli dyplomaci USA po "tajemniczych atakach" - poinformował w rozmowie z CBS News chcący zachować anonimowość pracownik Departamentu Stanu.

Nie jest jednak w 100% pewny tych informacji. W oficjalnym komunikacie Departament Stanu ostrzegł turystów przed dwoma hotelami w Hawanie, w których, zdaniem strony amerykańskiej, dochodziło do "ataków". "Odkąd 29 września wydaliśmy ostrzeżenie przed podróżą na Kubę, otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od obywateli USA, którzy informowali nas o tym, że podczas pobytu na Kubie doświadczyli podobnych dolegliwości" - mówił urzędnik w CBS News. Nie mamy możliwości zweryfikowania, czy jest to związane z atakami skierowanymi w dyplomatów - zastrzegł.

Co najmniej 22 pracowników ambasady USA w Hawanie zgłosiło dolegliwości spowodowane "tajemniczymi atakami". Nie udało się jeszcze  zidentyfikować ich przyczyn. Owe "ataki" to m. in.uszkodzenie lub utrata słuchu, zawroty i bóle głowy, ogólne zmęczenie, problemy poznawcze i trudności ze snem.

Departament Stanu zwrócił się także do turystów, którzy mogą mieć podobne objawy. Zachęcił, aby w takiej sytuacji niezwłocznie skontaktowali się z lekarzem. Śledztwa w sprawie incydentów prowadzą FBI i rząd kubański.

Opublikowane: Październik 7th, 2017 2:17 pm, ostatnia aktualizacja: Październik 7th, 2017 at 2:41 pm