Turcja, Yuksekova: turecki wóz patrolujący napotkał bombę blisko granic z Iranem i Irakiem

Yuksekova

Środki wybuchowe podłożone przez bojowników Kurdyjskiej Partii Pracy wysadziły turecki pojazd wojskowy przeczesujący południowo-wschodnią regiony Turcji raniąc siedemnastu żołnierzy. 

Pojazd napotkał wybuch przejeżdżając przez dystrykt Yuksekova w prowincji Hakkari, graniczącej z Iranem i Irakiem. Według informacji udzielonych przez Wojsko, ranni zostali natychmiast przetransportowani do szpitala. Początkowo utrzymywano ilość poważnie rannych w liczbie czterech, jednak ostatecznie sprostowano, że żadnemu z nich nic się nie stało.

Kurdyjska Partia Pracy (PKK) rozpoczęła starcia przeciwko rządowi tureckiemu w 1984 r., co w trakcie jego trwania przyniosło ponad 40 tys. rannych żołnierzy po stronie kurdyjskiej. PKK została uznana za grupę terrorystyczną przez Turcję, Stany Zjednoczone oraz Unię Europejską. Wstrzymanie ognia pomiędzy stronami turecką oraz kurdyjską przetrwało do lipca 2015 r., a południowo-wschodnie części Turcji są jednymi z najbardziej brutalnych i niebezpiecznych w regionie.

 

Opublikowane: Lipiec 17th, 2017 3:46 pm