Rosyjskie media ostrzegają: Korea Północna przygotowuje test pocisku dalekiego zasięgu

rosja

Korea Północna przygotowuje próbę pocisku dalekiego zasięgu, który ma w planach dosięgnąć zachodnich wybrzeży USA - poinformowała wczoraj rosyjska agencja RIA Nowosti, powołując się na deputowanego Dumy, który właśnie wrócił z Pjongjangu.

Anton Morozow przebywał w Korei od 2 października. "Oni przygotowują się do nowej próby pocisku rakietowego dalekiego zasięgu. Nawet przedstawili nam obliczenia matematyczne, które ich zdaniem świadczą o tym, że za pomocą swej rakiety mogą dosięgnąć zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych" - powiedział. Zaznaczył też, że według polityków północnokoreańskich Pjongjang dysponuje "technologią wchodzenia głowicy w atmosferę i technologią sterowania tą głowicą. "Generalnie są nastawieni dość wojowniczo" - skwitował polityk Morozow.

Korea Północna ogłosiła 3 września, że "całkowitym powodzeniem" zakończyła się próba ładunku wodorowego przeznaczonego do montażu na międzykontynentalnych pociskach balistycznych ICBM. Kolejna, szósta już próba nuklearna reżimu w Pjongjangu wywołała oburzenie i sprzeciw wspólnoty międzynarodowej. Po tej - największej z dotychczasowych - północnokoreańskiej próbie nuklearnej Rada Bezpieczeństwa ONZ jednomyślnie rozszerzyła sankcje wobec.

Opublikowane: Październik 7th, 2017 12:21 pm