Premier Malty: potrzebujemy pomocy Europy w sprawie zabójstwa dziennikarki śledczej

malta

Zdaniem premiera Malty Josepha Muscata sprawa zabójstwa dziennikarki Daphne Caruany Galizii może wykraczać poza granice Malty. Poprosił wszystkie kraje Unii Europejskiej o pomoc w śledztwie.

Caruana Galizia zginęła w poniedziałek w zamachu bombowym w miejscowości Bidnija w północnej części Malty. Eksplodował samochód, którym jechała. Dziennikarka badała sprawę Panama Papers i inne podejrzenia korupcji w kraju.

Premier nie odpowiedział kto jego zdaniem stoi za morderstwem dziennikarki, by nie narażać śledztwa jednak zapewnił, że przekaże niezbędne środki krajowym i zagranicznym śledczym, aby jak najszybciej rozwikłali tę sprawę.

"Pomóżcie nam. Zamordowano nie tylko maltańską dziennikarkę, zamordowano europejską dziennikarkę. Potrzebujemy pomocy wszystkich, gdyż myślę, że spora część tej sprawy toczyła się poza Maltą" - wzywał do pomocy.

Niedawne teksty zabitej dziennikarki dotyczyły m. in. szefa maltańskiej opozycji Andriana Delii, któremu zarzucała m.in. pranie pieniędzy czy czerpanie korzyści z prostytucji. "Pisała, że ostatnie groźby otrzymywała od opozycji. Nie wiem, czy to prawda. Nie chcę nikogo oskarżać, mówię tylko, co pisała" - dodaje Muscat.

Opublikowane: Październik 18th, 2017 5:49 pm