Polska, Wikłów: rozpędzony TiR uderza w autokar wiozący dzieci

wikłów

Do wypadku doszło na trasie Drogi Krajowej nr 1 w Wikłowie przy zjazdu na pobliską stację Orlen. W wyniku uderzenia rannych zostało 3 dzieci, opiekun oraz kierowca ciężarówki. 

Wycieczka autokarowa wyruszyła z Zambrowa (woj. podlaskie) do Zakopanego. Kierowca autokaru, zdecydowany na zjazd na pobliską stację Orlen, wolno zbliżał się do skrętu po czym został z pełną siłą uderzony przez nadjeżdżający z tyłu TiR. Poszkodowanymi młodymi uczestnikami wycieczki są 9-latek oraz jego dwóch 17-latków - razem z rannym opiekunem zostali przewiezieni na obserwację do szpitala. Z relacji kierowcy autokaru wynika, że został uderzony w momencie zwolnienia prędkości. Według pierwszych informacji zgromadzonych przez policję powodem wypadku było niedostosowanie prędkości jadącego TiRa do rzeczywistych warunków drogowych, co spowodowało niechybne uderzenie jadącego na przeciwko autokaru wiozącego 40 dzieci oraz ich opiekunów.

Pomimo niespodziewanego uderzenia nikomu nie grozi już niebezpieczeństwo, natomiast kierowcy ciężarówki udało się zjechać z drogi, która - według Marty Ladowskiej, Rzecznika Prasowego policji w Częstochowie - zostanie zablokowana w stronę Katowic. Prace porządkowe przy utrudnieniach drogowych w tym miejscu potrwają do godziny 10 lub dłużej, spowodowane m. in. wyciekiem płynów z autokaru.

Opublikowane: Lipiec 12th, 2017 11:55 am