Polska: skutki wczorajszych burz i ulew

nawalnice

Front burzowy, który przechodzi nad Polską narobił wiele szkód, jednak meteorolodzy ostrzegają, że to nie koniec. Po ulewach zalane były wiadukty oraz piwnice, a wiatr zrywał dachy i łamał drzewa, które następnie spadały na samochody i domy.

Do największych zniszczeń doszło w woj. dolnośląskim, opolskim, małopolskim i śląskim - tam strażacy mają najwięcej pracy. Rano w Lublinie piorun wywołał ogień w budynku w skansenie Muzeum Wsi Lubelskiej. W Zielonej Górze miasto zostało sparaliżowane przez potężną ulewę - woda w wielu miejscach sięgała ponad metr na poziom chodnika. Uszkodzone samochody i zalane szyby wind w wieżowcach to wynik nawałnicy we Wrocławiu. W Kolanowicach na Opolszczyźnie zniszczonych jest sześć dachów, a mieszkańcy zostali odcięci od prądu. W samym Opolu przeszła burza z gradobiciem. W okolicach stolicy strażacy wyjeżdżali do podtopień i połamanych gałęzi w okolicach Grójca i Piaseczna. W Łodzi zalana została część ul. Tomaszewskiej.

Dzisiaj niestety również musimy być przygotowani na burze w całym kraju, a temperatura miejscami będzie sięgała 32 stopni Celsjusza.

Opublikowane: Czerwiec 29th, 2017 8:12 am