Nepal: 18-latka ginie po ukąszeniu węża

dailekh10lipTragedia miała miejsce w wiosce w dystrykcie Dailekh w zachodniej części Nepalu. Według kuzynki zmarłej, Kamala Shahi, nie doszłoby do zdarzenia, gdyby życie kobiet podczas miesiączki nie było podporządkowane temu wierzeniu.

W 2005 r. w Nepalu Sąd Najwyższy zakazał praktykowania tradycji hinduistycznej zwanej "chhaupadi", praktykowanej kiedy dziewczyna lub kobieta przechodzi swoją miesiączkę i jest z tego powodu odseparowywana od reszty rodziny na okres jej trwania. Bardzo stara tradycja jest praktykowana jako jedna z ważnych części wiary hinduistycznej i zgodnie z nią następuje odseparowanie "nieczystej" dziewczyny lub kobiety od reszty rodziny. Właśnie w tym czasie zmarła Tulasi Shahi (18 lat) mieszkająca wtedy z bydłem rodziny kiedy została ukąszona przez węża, na którego jad nigdzie nie znaleziono surowicy.

Według badań dla rządu z 2010 r. w Nepalu 19% kobiet musiało praktykować tę czynność, natomiast jeśli mówimy o zachodniej części Nepalu, gdzie miała miejsce ta tragedia jest to około 50%.

 
 

Opublikowane: Lipiec 10th, 2017 12:11 pm, ostatnia aktualizacja: Lipiec 10th, 2017 at 1:14 pm