Mount Everest: podczas próby zdobycia góry trzech himalaistów zginęło, a jeden zaginął

Everest

Sezon 2017 w Himalajach miał być rekordowy jeśli chodzi o liczbę prób zdobycia najwyższego szczytu górskiego na Ziemi - Mount Everest. Jednak warunki pogodowe są gorsze niż przypuszczano. Jest to przyczyną wielu tragedii. 

Pod koniec kwietnia zginął słynny szwajcarski himalaista - Ueli Steck. Jak informuje AFP, w sobotę i niedzielę panowała niesprzyjająca pogoda, której nie sprostali trzej himalaiści. W tzw. "strefie śmierci", najtrudniejszym odcinku trasu znaleziono ciało Słowaka Vladmira Strba, niemal w tym samym miejscu odnaleziono również ciało Amerykanina Rolana Yearwooda, trzecią ofiarą jest Australijczyk. Z czwartym stracono kontakt w sobotę, nie odnaleziono go do tej pory.

Już na początku sezonu pojawiły się doniesienia, że w tym roku Nepal wydał rekordową liczbę zezwoleń wejść na Mount Everest. Pojawiła się więc dyskusja, czy nie spowoduje to największej w historii liczby ofiar. Liczba chętnych na zdobycie najwyższego szczytu Ziemi spowoduje, że czas wejścia się wydłuży, a tuż przed samym końcem mogą pojawić się kolejki.

Opublikowane: Maj 22nd, 2017 11:31 am, ostatnia aktualizacja: Maj 22nd, 2017 at 11:33 am