Hiszpania: odnaleziono tylko trzech mężczyzn z 52 osobowej załogi łodzi z imigrantami

Alboran

Strażnicy hiszpańskiego wybrzeża niedaleko wyspy Alboran donoszą, że trzej pasażerowie (mężczyźni) zostali uratowani po tym jak u wybrzeży tej hiszpańskiej wyspy zatonęła gumowa łódź, początkowo z 52 pasażerami. Wyprawa ma miejsce w basenie Morza Śródziemnego, a za jej początek podaje się północne wybrzeże Maroko. 

Wiadomości o wyprawie docierały do strażników od wtorku (3.07.2017 r.) kiedy to służby dotarły jedynie do trzech osób. Dmuchana łódź, którą mięli płynąć imigranci zlokalizowano w zachodniej części basenu Morza Śródziemnego. Pomimo kontynuowania poszukiwań, przypuszcza się jednocześnie, że mamy do czynienia ze śmiertelną tragedią, która dotknęła reszty pasażerów łodzi, która - jak podają szczęśliwcy - przeciekała już od kilku dni. Uratowanych przewieziono do szpitala w hiszpańskiej Almerii na południu kraju, gdzie będą leczeni ze skutków odwodnienia.

Zgodnie z wiadomościami z Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM), jak dotąd 60 imigrantów zginęło próbując przedostać się przez Morze Śródziemnomorskie z Północnej Afryki do Hiszpanii, natomiast Agenda Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Migracji donosi, że pomiędzy styczniem a czerwcem tego roku przez ten Basen przepłynęło 6,464 osoby, a 2,247 osoby zginęły lub są uznane za zaginione.

 

Opublikowane: Lipiec 5th, 2017 1:13 pm, ostatnia aktualizacja: Lipiec 5th, 2017 at 1:14 pm